رپورتاژ آگهی (Advertorial) در واقع نوعی محتوای تبلیغاتی و محتوای سئو شده است که در قالب یک گزارش برای معرفی محصولات و خدمات انواع کسب و کارها تهیه می‌شود و در وب سایت‌های خبری معتبر و پربازدید منتشر می‌شود.

ریپورتاژ آگهی به شکلی از آگهی گفته می‌شود که در قالب یک مقاله یا گزارش خبری به مخاطبان عرضه می‌شود و می توانید از وب سایت های مختلفی خرید رپورتاژ را در قالب تبلیغ درج کنید؛ به صورتی که در نگاه اول، خواننده چندان درگیر تبلیغاتی بودن آن نمی‌شود و آن را به شکل یک محتوای مفید می‌بیند.

رپورتاژ آگهی با تولید محتوای تخصصی تلاش می‌کند، مزایای یک محصول یا خدمات را در ذهن مخاطب تقویت کند.

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی یک روش تبلیغاتی است که در آن، متن کوتاهی در مورد یک محصول یا خدمت در رسانه‌های دیگر منتشر می‌شود. این روش تبلیغاتی برای جذب مخاطبان و افزایش شناخت در مورد محصول یا خدمت مورد نظر، به کار می‌رود. معمولا در رپورتاژ آگهی، اطلاعاتی کوتاه و مفید در مورد محصول یا خدمت ارائه می‌شود و در پایان آگهی، اطلاعات تماس با فروشنده نیز قرار می‌گیرد. این روش تبلیغاتی به دلیل هزینه کم و جذابیت بالا برای برخی از کسب و کارها مناسب است.

برای دانستن تفاوت انواع رپورتاژی که می توانید در سایت های دیگر منشتر کنید روی انواع رپورتاژ آگهی کلیک کنید و همه موارد را یاد بگیرید.

قیمت رپورتاژ آگهی چگونه تعیین می‌شود؟

مثل تبلیغات و ثبت آگهی در سایت آگهی معتبر که به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع و محتوای آگهی، تعداد روزهای انتشار، محل انتشار و همچنین سطح رقابت در بازار قیمت رپورتاژ آگهی نیز به عوامل مختلفی وابسته می باشد.

برای مثال ملموس تر، یک آگهی کوتاه و ساده با تصویر در یک روزنامه محلی ارزان‌تر از یک آگهی بزرگ و پیچیده با تصویر و فیلم در یک روزنامه ملی خواهد بود.

قیمت رپورتاژ آگهی نیز بر اساس فاکتورهای مختلفی مانند تعداد بازدید سایت، اعتبار دامنه، امتیاز اسپم و… تعیین می‌شود.

رپرتاژ آگهی همان تبلیغات است؟

تبلیغات برای مدت طولانی توسط بازاریابان مورد استفاده قرار گرفته است و دارای مزایای متعددی مانند افزایش آگاهی از برند، آموزش مشتریان در مورد استفاده و مزایای محصولات و خدمات خاص، تبدیل سرنخ های بالقوه، افزایش فروش، افزایش تعامل، پشتیبانی از سایر عملیات تجاری، دور زدن تبلیغات است.

تبلیغات به صورت رپورتاژ آگهی می تواند به عنوان یک تکنیک بازاریابی ارزشمند برای بازدید در سطوح مختلف و تبدیل استفاده شود.

چگونه خرید ریپورتاژ آگهی را می توانیم انجام دهیم؟

برای خرید رپورتاژ آگهی می‌توانید به سایت‌های مختلفی مراجعه کنید که این خدمات را ارائه می‌دهند.

البته برای خرید رپورتاژ، شما باید با توجه به نوع کسب و کار خود، سایت‌های مناسب را انتخاب کنید و با مدیران آن سایت‌ها تماس بگیرید.

خرید رپورتاژ آگهی به دو صورت می تواند انجام شود:

۱- از طریق سایت های تخصصی و پلتفرم ها خریداری شود؛ برای این کار می توانید به سایت هایی مانند آپ بک لینک و… مراجعه کنید. در این سایت ها فرایند خرید رپورتاژ به صورت آنلاین انجام می شود، به طوری که شما با وارد کردن اطلاعات مربوط به آگهی خود، پس از پرداخت هزینه مربوطه، رپورتاژ آگهی شما انجام می شود.

۲- با تماس با ناشران و وب سایت های مختلف، از آنها رپورتاژ آگهی خود را خریداری کنید. در این روش، شما باید با ناشران مختلف تماس بگیرید و قیمت رپورتاژ آگهی را چک کنید. سپس پس از توافق بر روی قیمت، هزینه را پرداخت کرده و رپورتاژ آگهی خود را انجام دهید.

لازم به ذکر است که در هر دو حالت، بهتر است قبل از خرید رپورتاژ، با ناشران مختلف تماس گرفته و قیمت های مختلف را بررسی کرده و سپس خرید و محتوای خود را درج کنید.

ویژگی‌‌های یک رپورتاژ خوب چیست؟

رپورتاژ یک روش بازاریابی است که در آن محصولات یا خدمات شما توسط یک نویسنده به صورت مستقیم یا غیرمستقیم معرفی می‌شوند.

برای اینکه یک رپورتاژ خوب و اثربخش باشد، باید به ویژگی‌‌های زیر توجه شود که عبارتند از:

 • مخاطبان هدف: در ابتدا باید مشخص شود که رپورتاژ برای چه کسانی است و از چه منابعی برای دسترسی به آن‌ها استفاده می‌شود.
 • عنوان جذاب: عنوان باید جذاب و متناسب با محتوای رپورتاژ باشد تا مخاطبان را به خواندن آن ترغیب کند.
 • محتوای مفید: محتوای رپورتاژ باید مفید و ارزشمند باشد تا مخاطبان با خواندن آن اطلاعات جدیدی کسب کنند.
 • قالب بندی مناسب: قالب رپورتاژ باید مناسب باشد و شامل تصاویر و گرافیک‌های مناسب با محتوای مطلب باشد.
 • اثربخشی: رپورتاژ باید اثربخش باشد و بتواند به خواننده‌ها کمک کند تا درک بهتری از محصولات یا خدمات شما پیدا کنند.
 • در دسترس بودن اطلاعات تماس: در پایان رپورتاژ، باید اطلاعات تماس شما نیز باید درج شود تا مخاطبان بتوانند با شما در تماس باشند و پرسش‌های خود را بپرسند یا به سایت شما مراجعه نمایند.

دیگر ویژگی‌های یک رپورتاژ خوب و اثر‌بخش عبارتند از:

 • متن کاربردی و آموزشی
 • عنوان جذاب
 • تصویر مناسب
 • خلاصه و چکیده‌ی مناسب
 • محتوای جذاب و هدفمند
 • بخش‌بندی داشتن متن
 • صداقت و صراحت در نوشتار
 • استفاده از تصویر در رپورتاژ نویسی
 • و…

با رعایت این ویژگی‌ها می‌توانید یک رپورتاژ خوب و اثربخش را ایجاد کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید