25 آوریل 2019
آوریل 25, 2019

جراحی بینی استخوانی

0 Comment

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی : در بینی های استخوانی پوست بینی نازک و ساختار بینی محکم می باشد . معمولا مشکل بینی های استخوانی قوز روی پل بینی ، انحراف بینی ، بزرگ بودن نوک بینی ، کج بودن بینی و یا بزرگی سوراخ بینی می باشد ، که با انجام جراحی بینی های استخوانی برطرف خواهد شد.

جراحی بینی استخوانی به دو صورت جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود.

نوع جراحی بینی ، پس از انجام معاینات و بررسی آزمایشات تجویز شده توسط جراح زیبایی بینی و همچنین بررسی راه های تنفسی بیمار و ایرادات ظاهری بینی در جلسه مشاوره توسط پزشک مشخص خواهد شد.

روز جراحی بینی ، جراح زیبایی ، با توجه به حفظ سلامت و عملکرد بینی از طریق یکی از روش های جراحی بینی باز و یا جراحی بینی بسته ایرادات ظاهری بینی را برطرف خواهد کرد.

افرادی که دارای بینی های استخوانی می باشند کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی فانتزی ، جراحی بینی نیمه فانتزی و جراحی بینی طبیعی می باشند.
تفاوت بینی گوشتی و استخوانی

تفاوت بینی های گوشتی و بینی های استخوانی در میزان ضخامت پوست آنها می باشد.

پوست بینی در بینی های استخوانی نازک و ظریف است ؛ این در حالیست که پوست بینی های گوشتی ضخیم می باشد.

اغلب مردم بر این باورند که بینی های استخوانی علاوه بر داشتن پوست خوب و نازک حتما باید دارای قوز در ناحیه پل بینی خود باشند ؛ اما صرفا داشتن قوز تعیین کننده نوع بینی نمی باشد.

چرا که ممکن است علاوه بر داشتن پوستی ضخیم در کناره ها و نوک بینی ، پل بینی قوز دار باشد. این نوع بینی هم جزو بینی های گوشتی محسوب می شوند.

و در مقابل ممکن است بینی بدون قوز باشد ولی به دلیل داشتن پوست خوب و نازک جزو بینی های استخوانی محسوب شود.

به طور کلی هرچه مشکلات بینی بیشتر بوده ، بینی جزو بینی های گوشتی محسوب می گردد و در غیر این صورت بینی استخوانی می باشد.
جراحی بینی استخوانی به روش لیزر

با اینکه امروزه شاهد پیشرفت زیاد علم پزشکی هستیم ، اما این در حالیست که هنوز لیزر قادر به ایجاد برش در استخوان بینی نمی باشد و فقط موجب صاف و شفاف شدن پوست بینی خواهد شد.
هزینه جراحی بینی استخوانی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی بینی استخوانی با توجه به میزان ایرادات ظاهری بینی ، دستمزد جراح زیبایی بینی ، هزینه متخصص بیهوشی و هزینه اتاق عمل برای هر فرد متغیر می باشد.