22 فوریه 2020
فوریه 22, 2020

اقدامات قبل از جراحی بینی

0 Comment

اقدامات قبل از جراحی بینی

یکی از مسائل بسیار مهم قبل از عمل بینی ، رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی می باشد ؛ به نحوی که چنانچه متقاضی جراحی رینوپلاستی پیش از اقدام به عمل بینی ، رعایت این موارد را مد نظر داشته باشد ؛ قاعدتا خواهد توانست احتمال ریسک خطرات احتمالی که ممکن است در حین عمل رخ دهند را به حداقل برساند.  ( جراح بینی ارومیه )

از این رو توجه داشته باشید که افزون بر انتخاب بهترین جراح بینی ، باید در رعایت نکات قبل از عمل ، دقت کافی داشته باشید.

در ادامه مقاله ، مهم ترین نکات و دستورالعمل های مراقبتی قبل از عمل بینی را برای شما تشریح می نماییم.

اقدامات قبل از جراحی بینی

استفاده از برخی داروهای خاص می تواند سبب بروز اختلال در حین جراحی بینی شود ، بنابراین متقاضیان این جراحی می بایست در صورت مصرف داروهای خاص حتما پیش از عمل ، این موضوع را به اطلاع جراح بینی برسانند.
ابتلا به برخی بیماری های خاص نیز از دیگر مواردی است که ممکن است سبب بروز مشکلاتی برای انجام جراحی بینی گردد و حتی در برخی موارد انجام این جراحی را غیرممکن سازد ، لذا در چنین شرایطی نیز می بایست جراح را مطلع سازید.
جراح بینی ، یکسری آزمایشات مخصوص برای شما تجویز می کند که باید پیش از عمل نسبت به انجام آن ها اقدام کنید و نتیجه آن را در روز عمل به همراه داشته و در اختیار جراح بگذارید.
انجام عمل بینی منوط به قطع مصرف داروهای رقیق کننده خون اعم از داروهای مسکن ، وارفارین و آسپرین می باشد ، چرا که با مصرف این داروها خونریزی در حین عمل شدیدا افزایش می یابد ؛ از این رو از دو هفته قبل از عمل باید مصرف آن ها را قطع کنید.

سایر اقدامات قبل از جراحی بینی

از آن جا که دخانیات منجر به اختلال در فرآیند اکسیژن رسانی خون شده و در نتیجه مشکلات تنفسی در حین عمل را به دنبال دارند ، از دو هفته قبل از جراحی بینی نسبت به ترک مصرف آن اقدام نمایید.
از دو هفته قبل از عمل مصرف الکل و نوشیدنی های حاوی آن را قطع کنید ، زیرا سبب می شوند که عروق خونی گشاد شده و به این ترتیب در روند جریان خون اخلال ایجاد می کنند.
بعد از جراحی بینی به دلیل تبعیت از مراقبت های بعد از عمل ، تا چند وقت مجاز به استحمام نمی باشید ؛ بنابراین شب قبل از جراح حتما دوش بگیرید اما مراقب باشید که سرما نخورید زیرا در صورت ابتلا به سرماخوردگی باید زمان عمل را به بعد از بهبودی خود موکول نمایید.
ناشتا بودن در روز عمل از ملزومات جراحی بینی می باشد ، بنابراین باید قبل از عمل بینی از 8 ساعت قبل چیزی نخورید و ناشتا باشید.
در روز عمل رینوپلاستی بانوان باید بدون آرایش و آقایان بدون ریش و سبیل به مرکز جراحی رجوع نمایند.