12 فوریه 2020
فوریه 12, 2020

اقدامات قبل از جراحی بینی

0 Comment

اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی : جراحی بینی یکی از عمل های حساس و پیچیده بوده که انجام آن نیازمند دقت نظر بیمار و جراح می باشد. در واقع علاوه بر اینکه مهارت جراح در نتیجه جراحی بینی موثر است ، رعایت یک سری نکات از سوی بیمار نیز بسیار حائز اهمیت خواهد بود. ( جراح بینی بندرعباس )

در این مقاله بر آنیم شما را از اقداماتی که لازم است قبل از جراحی بینی انجام دهید آگاه کنیم تا با رعایت آن ها روند جراحی به درستی پیش رفته و نتیجه بهتری از عمل خود کسب نمایید.

اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی عبارتند از :
افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند در اولین قدم به دنبال بهترین جراح بینی هستند. به طبع میزان مهارت و تجربه جراح بینی حائز اهمیت بوده و تاثیر مستقیم بر نتیجه جراحی بینی دارد.

بیمار موظف است موارد زیر را با پزشک خود مطرح نماید :
انتظاراتی که از جراحی بینی دارد.
مشکلاتی ظاهری یا عملکردی ای که با آن مواجه است.
در صورتی که از سابقه بیماری برخوردار بوده یا در حال مصرف دارو ( گیاهی یا شیمیایی ) می باشد.
چنانچه بیمار از حساسیت دارویی برخودار است ، باید به پزشک خود اطلاع دهد.
اقداماتی که انجام آن ها از دو هفته پیش از جراحی بینی ممنوع است عبارتند از :
دارو های رقیق کننده : از دارو هایی که از خانواده دارو هایی همچون آسپرین ، وارفارین ، پروفن و غیره هستند را مصرف نکنید. این دارو ها غلظت خون را بسیار کاهش داده و احتمال خونریزی را افزایش می دهند.
استعمال دخانیات : به طور کلی هرگونه دخانیات همچون سیگار یا قلیون حاوی نیکوتین بوده که این ماده موجب تنگ شدن رگ های خونی شده و اکسیژن رسانی به خون را با مشکل مواجه می کند.
الکل : استفاده از الکل یا نوشیدنی هایی که حاوی الکل هستند موجب گشاد شدن رگ های خونی شده و ریسک خون ریزی را افزایش می دهند. همچنین با زیاد شدن دفع ادرار ، میزان آب بدن نیز کاهش یافته و طبعاتی را به همراه خواهد داشت.
دندانپزشکی : هرگونه اقدام دندانپزشکی خود را از دو هفته پیش از جراحی بینی انجام دهید. چرا که از دو هفته قبل از عمل تا شش هفته پس از آن انجام فعالیت های مربوط به دندانپزشکی ممنوع می باشد.
اقدامات قبل از جراحی بینی
اقدامات قبل از جراحی بینی

سایر اقدامات قبل از جراحی بینی
آزمایشات ، سی تی اسکن و عکس های مورد نیاز از جهت های مختلفی بینی خود را تهیه کرده و نتیجه را در اختیار جراح بینی خود قرار دهید.
از چند روز پیش از عمل از مایعات و مواد مغذی بیشتری استفاده کنید.
قبل از عمل استحمام کنید.
افراد عینکی پیش از جراحی نسبت به تهیه لنز طبی اقدام فرمایند ، چرا که تا مدتی امکان استفاده از عینک برای آن ها وجود نخواهد داشت.
خانم ها از داشتن لاک و آرایش ( خصوصا آرایش چشم ) خودداری کنند. آقایان نیز باید ریش و سبیل خود را اصلاح نمایند. همچنین از به همراه داشتن زیور آلاتی همچون ساعت و انگشتر خودداری کنید.