22 فوریه 2020
فوریه 22, 2020

ليفت با نخ

0 Comment

ليفت با نخ

ليفت با نخ روشی بسیار کم تهاجمی تر در مقایسه با جراحی لیفت صورت است که برای درمان مشکلاتی از جمله پیری و افتادگی پوست ، از بین بردن خط اخم و رفع افتادگی ابرو مورد استفاده قرار می گیرد. ( دکتر سینا صفائی )

تکنولوژی لیفت با نخ ، یکی از نوین ترین تکنیک هایی است که امروزه در راستای جوانسازی کاربرد فراوانی یافته و پنجره ای تازه رو به زیبایی گشوده است.

عمل لیفت با نخ همانطور که در ابتدای مقاله اشاره نمودیم یک عمل زیبایی کم تهاجمی است ، از این رو پس از انجام آن هیچ گونه اسکاری در محل مورد نظر باقی نخواهد ماند و به طور کلی لیفت با نخ ، تکینیکی است که در کلیه نواحی صورت و نیز گردن قابل استفاده بوده و به کمک آن می توان ظاهری جوان تر برای افراد به ارمغان آورد.

نخ هایی که در این عمل از آن ها استفاده می شود به بازسازی کلاژن های پوست نیز کمک می کنند ؛ در نتیجه در سرعت فرآیند نتایج ناشی از افزایش سن بر روی صورت اثر گذاشته و در حقیقت روند پیدایش علائم پیری در چهره را به تاخیر می اندازند.

مکانیزم عمل ليفت با نخ

در حالت طبیعی با بالا رفتن سن ، پروتئین های پوست ( الاستین و کلاژن ) ، تحلیل رفته و به مرور تجزیه می شوند. فقدان پروتئین پوست به پژمردگی و شل شدن پوست و همچنین بروز چین و چروک و خطوط پوستی می انجامد.

لیفت با نخ

با انجام عمل ليفت با نخ می توان استحکام و قوام پوست را مجددا بازیافت و کشیدگی و استحکام بیشتری به آن بخشید.

برای انجام این عمل در ابتدا می بایست نقاطی از چهره که نیاز به عمل لیفت دارند مشخص گردند ، سپس حفره های ظریفی بر روی پوست این مناطق ایجاد می شود.

پس از آن پزشک متخصص ، نخ مخصوص لیفت را به همراه سوزن مخصوص آن به بافت زیرین پوست وارد می نماید ،نخ لیفت به مثابه یک قلاب عمل کرده و به بافت پوست گیر کرده و بدین ترتیب آن را بالا می کشد.

توجه داشته باشید که پیش از انجام اقدامات فوق الذکر ، در موضع مورد نظر نوعی بی حسی موضعی خفیف تزریق می گردد و پس از ورود نخ به زیر پوست و اتصال آن به بافت پوست ؛ پزشک معالج با ایجاد فشاری جزئی بر روی پوست بیمار ، فرم مورد نظر را ایجاد نموده و نتیجه مطلوبی به ارمغان می آورد.

عمل لیفت با نخ فاقد نیاز به بخیه است زیرا برای انجام آن برشی بر روی پوست بیمار ایجاد نخواهد شد ؛ از این رو نیازی به استراحت پس از عمل ندارد.

هزینه عمل ليفت با نخ

قبل از انجام معاینه و بررسی بیمار ، نمی توان هزینه و قیمت لیفت با نخ را به طور قطعی تعیین نمود ؛ لذا افراد به منظور کسب اطلاع از هزینه این عمل باید به پزشک متخصص مراجعه نمایند.