22 دسامبر 2019
دسامبر 22, 2019

جراحی بینی ترمیمی

0 Comment

جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی یا جراحی بینی ثانویه ، جهت رفع ایرادات ظاهری و ساختاری بینی که در جراحی اولیه پدید آمده اند یا در جراحی اولیه اصلاح نشده اند ، انجام می شود. در حالت کلی زمانی فرد تصمیم به انجام جراحی ترمیمی بینی ، می گیرد که از فرم ظاهری بینی خود بعد از عمل بینی رضایت نداشته یا بعد از انجام جراحی بینی دچار مشکلاتی هم چون مشکلات تنفسی شده است.

زمان انجام جراحی ترمیمی بینی
طبق گفته جراحان بینی روند ترمیم بعد از عمل زیبایی بینی ، ممکن است ۱ سال به طول بیانجامد ، به همین علت به اشخاصی که تصمیم به انجام جراحی ترمیمی بینی گرفته اند توصیه می شود تا ۱ سال بعد از جراحی بینی صبر کنند تورم بینی به طور کامل از بین برود.

بسیاری از ایرادات بینی نیز پس از بین رفتن تورم بینی نمایان می شوند بنابراین افراد برای انجام جراحی ترمیمی بینی نباید عجله کنند و توصیه می شود تا زمان بهبودی کامل دست نگه دارند ، زیرا در آن صورت ممکن است دچار عوارض جبران ناپذیری شوند.

ترمیم بینی عمل شده بدون جراحی
رفع ایرادات بینی بعد از جراحی اولیه بینی ، تحت بیهوشی و بی حسی موضعی انجام می گیرد زیرا در برخی از مواقع ایرادات بینی بسیار جزئی می باشد که نیاز به بیهوشی و اتاق عمل نیست و می توان آن ها در مطب تحت بی حسی موضعی رفع کرد.

برای نمونه در بسیاری از موارد می بینیم که قوز بینی فرد بعد از جراحی زیبایی بینی ، کاملا از بین نرفته است در این حالت جراح بینی ، اقدام به سوهان کشیدن بینی بعد از عمل در داخل مطب ، تحت بی حسی موضعی می کند ؛ اما برای رفع ایرادات بزرگتر هم چون اصلاح انحراف تیغه بینی ، غیر قرینگی حفره های بینی ، مشکلات تنفسی و غیره عمل ترمیم بینی ، باید تحت بیهوشی عمومی در بیمارستان یا کلینیک انجام گیرد.

خطرات جراحی ترمیمی بینی
جراحی ترمیمی بینی خطرناک نمی باشد اما کمی سخت تر از جراحی اولیه بینی است ؛ زیرا در جراحی اولیه بینی ، در پوست بینی جهت برداشتن بافت بینی ، برش های ایجاد شده است ؛ حال در حین انجام جراحی ترمیمی بینی نیز جراح بینی باید دوباره بر روی پوست بینی برش ایجاد کند که این روند ممکن است به سطح پوست بینی آسیب وارد کند ؛ اگر جراحی اولیه بینی تحت روش باز ، انجام گرفته باشد میزان تغییرات اعمال شده بر روی بافت پوست بینی بسیار بیشتر است و جراحی ترمیمی بینی را با کمی مشکل مواجه می کند ؛ به همین علت انتخاب جراح بینی ، برای انجام جراحی ترمیمی بسیار مهم می باشد و فرد باید جراح بینی را انتخاب کند که در این زمینه متبهر و چیره دست باشد.

یکی دیگر از مشکلات جراحی ترمیمی بینی ، مربوط به غضروف بینی می باشد ؛ زیرا احتمال برداشته شدن تعداد زیادی از غضروف های بینی در حین عمل اولیه بینی ، وجود دارد که در این مواقع جراحان بینی ، برای انجام جراحی ترمیمی بینی با کمبود غضروف مواجه می شوند که در این حالت اقدام به کارگزاری غضروف در بینی می کنند.

روش جراحی بینی
جراحی بینی ترمیمی ، را می توان به هر کدام از روش های باز و بسته انجام داد اما انتخاب کدام یک از این دو روش با توجه به میزان ایرادات بینی بیمار ، انجام می گیرد در صورتی که ایرادات بینی بیمار بسیار جزئی باشد ، جراح بینی روش بسته را انتخاب می کند اما در غیر این صورت جراح بینی جهت اعمال تغییرات گسترده باید از روش جراحی بینی باز استفاده کند.

در جراحی ترمیمی بینی ، حساسیت بیمار بسیار بیشتر می شود و همین امر موجب سخت تر شدن آن می شود.

ترمیم نوک بینی عمل شده
احتمالا بسیاری از شما مطالبی در رابطه با ترمیم  نوک بینی عمل شده بدون جراحی خوانده اید اما در این باره باید بگوییم امکان ترمیم نوک بینی بدون انجام جراحی بینی وجود ندارد و مطالبی که در این باره موجود است تنها جنبه تبلیغاتی دارد.

همانطور که گفته شد یکی از عوامل بسیار موثر در نتیجه جراحی ترمیمی بینی ، جراح بینی می باشد چرا که عمل ترمیم بینی با توجه پیچیدگی های آن ، نیازمند جراح متخصص بینی است که در این زمینه مهارت بسیار بالایی داشته باشد و بتواند علاوه بر رفع ایرادات بینی از بروز عوارض احتمالی آن جلوگیری کند.

اقدامات قبل از جراحی بینی
قبل از عمل زیبایی بینی
بعد از انتخاب جراح بینی ، که مهم ترین مرحله جراحی زیبایی بینی می باشد و شرکت در جلسه مشاوره ، وی به بیماران در رابطه با رعایت نکات قبل و بعد از عمل زیبایی بینی توضیح خواهد داد که ما در ذیل به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد .

جراح بینی ، قبل از جراحی زیبایی بینی آزمایشاتی را برای بیماران تجویز می کند که انجام آن آزمایشات بسیار اهمیت دارد ؛ بنابراین در انجام آن ها سهل انگاری نکنید.

اشخاصی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفته اند ، باید از مصرف برخی از داروها هم چون آسپرین ، بروفن و غیره که سبب اختلال در انعقاد خون می شوند اجتناب کنند ؛ چرا که مصرف این قبیل از داروها سبب افزایش احتمال خونریزی در طی عمل بینی می شود.

افرادی که قصد انجام جراحی زیبایی بینی را دارند ، باید از مصرف سیگار و الکل خودداری کنند ؛ زیرا مصرف این موارد ممکن است جراحی زیبایی بینی را با مشکل رو به رو کند.

داروهایی که جراح بینی برایتان تجویز کرده است را باید به طور منظم و سر ساعت مصرف کنید.

روز قبل از جراحی بینی
توصیه می شود بیماران در روز قبل از جراحی زیبایی بینی استحمام کنند ؛ چرا که آن ها تا مدتی بعد از جراحی بینی اجازه شستن سر خود را ندارند.

جراح بینی به افرادی که قصد جراحی زیبایی بینی را دارند ، توصیه می کند در روز قبل از جراحی زیبایی بینی به میزان کافی آب بنوشند.

آقایان باید در روز قبل از عمل زیبایی بینی ، ریش و سبیل خود را بتراشند.

روز جراحی زیبایی بینی
بانوانی که به قصد انجام جراحی زیبایی بینی به بیمارستان مراجعه کرده اند ، بهتر است  بدون آرایش باشند.

توصیه می شود بیماران از تنها مراجعه کردن به بیمارستان یا کلینیک جهت انجام جراحی زیبایی بینی خودداری کنند ، چرا که حضور همراه الزامی می باشد.

هنگامی که فرد به قصد انجام جراحی زیبایی بینی ، به بیمارستان مراجعه می کند باید تمامی سوابق پزشکی خود را به همراه داشته باشد.

بانوان در روز جراحی زیبایی بینی ، باید از به همراه داشتن زیورآلات اجتناب کنند.

بیماران در روز جراحی زیبایی بینی ، باید ناشتا باشند به همین منظور گفته می شود که از ۸ ساعت قبل از شروع عمل بینی از خوردن و آشامیدن خودداری کنند.