12 فوریه 2020
فوریه 12, 2020

ترسناک ترین اسکای واک ها

0 Comment

ترسناک ترین اسکای واک ها

مسافران و گردشگران بسیاری هستند که از دیدن مناظر زیبا و چشم اندازهای بی کران لذت می برند. این افراد می توانند هر کدام از اسکای واک ها را برای بدست آوردن چنین منظره مورد استفاده قرار دهند. اسکای واک مکان هایی به صورت پل و یا به شکل سکوهای بلندی بر روی کوه ها می باشد که افراد می توانند با ایستادن بر روی آن ها از منظره ای بی کران لذت ببرند.

اسکای واک های بسیاری در سراسر جهان وجود دارند اما برخی از آن ها که به اسکای واک های ترسناک شهرت دارند به دلیل موقعیت قرارگیری خاص خود و یا نحوه ساخت آن احساسی متفاوت را به بازدیدکننده القا می نماید.
۵ انگشت | ۵ Fingers
۵ انگشت که در کریپنستین (Krippenstein) واقع شده یکی از اسکای واک های ترسناک در جهان بوده که فرصتی منحصر به فرد را برای مشاهده در میان کوه های آلپ در اتریش طبیعت ارائه می کند. این اسکای واک یا عرشه مشاهده نام خود را از ساختارهایی به دست آورده که از آن خارج شده و به شکل یک دست و یا پنج انگشت آن می باشد. هر کدام از این پلتفرم ها یا انگشتان عملکردی متفاوت دارند. یکی از آن ها دارای یک قاب عکس فلزی بوده که بازدیدکنندگان می توانند برای عکس گرفتن روی آن بایستند. یکی دیگر از آن ها نیز دارای یک حفره ای بوده که می توانید از طریق آن زیر پای خود را مشاهده نمایید. برخلاف دیگر اسکای واک ها، بازدیدکنندگان می توانند از این عرشه به صورت رایگان استفاده نمایند.

اسکای واک,اسکای واک های ترسناک,اسکای واک 5 انگشت
5 انگشت یکی از اسکای واک های ترسناک در جهان بوده است

اسکای واک جنگل های بارانی تامبورین | Tamborine Rainforest Skywalk
عرشه جنگل های بارانی تامبورین ممکن از در زیر داون (Down Under) واقع شده باشد اما اینجا مکانی است که می توانید منظره ای زیبا از جنگل های بارانی را مشاهده نمایید. این عرشه که از اسکای واک های ترسناک می باشد در زمین های خصوصی متعلق به Mt. Tamborine در کوئینزلند استرالیا واقع شده است. برای رسیدن به این مکان می بایست یک پیاده روی ۱٫۵ کیلومتری در میان مسیر جنگل داشته باشید این اسکای واک در بالای جنگل های کانوپی و پایه های پل بالای Cedar Creek واقع شده است. پیاده روی برای رسیدن به آن حدود ۴۵ دقیقه زمان برده و شما در اینجا می توانید انواعی از پرندگان و حشرات رنگارنگ را مشاهده نمایید.

اسکای واک,اسکای واک های ترسناک,اسکای واک جنگل های بارانی تامبورین
اسکای واک جنگل های بارانی تامبورین از اسکای واک های ترسناک می باشد

اسکای واک اوریوکدو | Oryukdo Skywalk
معنای جدیدی از پیاده روی در آب را می توانید با اسکای واک اوریوکدو تجربه نمایید. این عرشه که در کره جنوبی واقع شده است از سال ۲۰۱۳ افتتاح شده و سالانه هزاران بازدیدکننده برای دیدن جزیره اوریوکدو به این مکان می آیند. این یکی از اسکار واک های ترسناک بوده که با شکل یو (U) مانند خود و طولی به اندازه ۱۰ متر بر روی اقیانوس گسترش یافته است. این عرشه شیشه ای بوده و باعث می شود تا بازدیدکنندگان احساس کنند که در آب راه می روند. لازم است بدانید که این اسکای واک بر روی یک صخره ساحلی با ارفاع ۳۰ متر در ناحیه Nam-gu در ناحیه بوسان واقع شده است. همچنین این عرشه مشاهده بخشی از یک مسیر پیاده روی ساحلی در پارک ایگیدا (Igidae) می باشد.

اسکای واک,اسکای واک های ترسناک,اسکای واک اوریوکدو
اسکای واک اوریوکدو

پل آسمان لنکاوی | Langkawi Sky Bridge
پل آسمان لنکاوی با دیگر اسکای واک های ترسناک که از روی یک صخره به میان دره ای نگاه می کنند متفاوت می باشد. در عوض این پل در بالای کوه ماشینچانگ (Machinchang) مالزی و در حدود ۹۰ متر بالای جنگل ساخته شده است. لازم به ذکر است که به این معنی نیست که چشم اندازهای این عرشه کم اهمیت تر می باشد. بازدیدکنندگان می توانند چشم اندازی خیره کننده از اقیانوس و جزایر دیگر در این منطقه را مشاهده نمایند. یک پایه بلند با ارتفاع ۱۲۵ متر این پل را پشتیبانی می کند.

اسکای واک,اسکای واک های ترسناک,پل آسمان لنکاوی
اسکای واک پل آسمان لنکاوی

اسکای واک رودخانه یخی | Glacier Skywalk
کسانی که بر روی اسکای واک رودخانه یخی که در جاسپر (Jasper)، ایالت آلبرتا در کانادا قرار می گیرند عظمت طبیعت آن ها را فرا خواهد گرفت. تنها با چند دقیقه رانندگی از کلمبیا آیسفیلد (Columbia Icefields) به یکی از اسکای واک های ترسناک با کف شیشه ای خواهید رسید که طول آن ۲۸۰ متر بوده و بالاتر از روستای سانواپتا (Sunwapta) قرار گرفته است. این اسکای واک از یک صخره خارج شده و یکی از اکوسیستم های منحصر به فرد در جهان را نشان می دهد. بازدیدکنندگانی که به پایین نگاه می کنند می توانند شکل های سنگی باستانی را مشاهده نمایند. شما می توانید چشم اندازهای زیبایی از صخره های کانادایی با یخچال های طبیعی را مشاهده نمایید.

اسکای واک,اسکای واک های ترسناک,اسکای واک رودخانه یخی
اسکای واک رودخانه یخی یکی از اسکای واک های ترسناک با کف شیشه ای می باشد

پلتفرم مشاهده تیفن بکول | Tiefenbachkogl Viewing Platform
پلتفرم مشاهده تیفن بکول چشم اندازی پر زرق و برق از تایرولین آلپ در اتریش را ارائه می نماید. این کوه در نزدیکی پیست اسکی سولدن واقع شده و دارای منطره ای ۳۶۰ درجه از کوه ها، یخچال ها و دره های اطراف می باشد. تیفن از طریق یک سواری با گوندولا از طریق یک تونل طولانی که به سمت سایر کوه ها ادامه می یابد رسیده است. این کوه برای اسکی بازان سطح متوسط بسیار مناسب بوده و پس از لذت بردن از منظره های دیدنی می توانید از این طریق از کوه پایین بیایید.